Dla ratowników

Kymera jako deska asekuracyjna

Deska elektryczna do pływania Kymera została stworzona nie tylko po to, aby dostarczyć rozrywki – młodym i starszym, doświadczonym czy zupełnie początkującym w dziedzinie sportów wodnych. Kymera to także nowoczesna deska asekuracyjna – świetnie sprawdza się zarówno na spokojnych, jak i burzliwych wodach, zarówno w jeziorach, jak i w morskich kąpieliskach.

Elektryczna, prosta w obsłudze deska do pływania Kymera daje nowe możliwości nie tylko w obszarze rozrywki – może być ona z powodzeniem użytkowana również przez instruktorów sportów wodnych oraz jako deska asekuracyjna. Instruktorzy chętnie używają jej jako środka asekuracji zwiększającego bezpieczeństwo osób uczących się przeróżnych sportów na wodzie. Coraz częściej doceniana jest przez służby ratownicze. Kymera jako deska asekuracyjna umożliwia szybkie dopłynięcie do osoby topiącej się i bezpieczne jej odholowanie do brzegu – deska ta rozwija prędkość nawet do 35 km/h, co przy większych dystansach zwiększa szanse na przeżycie osoby podtopionej, umożliwiając jej niezwłoczną resuscytację na brzegu.

Deska asekuracyjna Kymera pozwala też odciążyć ratownika w szczególnie trudnych sytuacjach – umożliwia pozostawienie odratowanej osoby bez konieczności samodzielnego odprowadzania jej do brzegu, dzięki czemu ratownik może błyskawiczne ruszyć na pomoc kolejnym osobom. Uratowanemu pozostaje jedynie trzymać się deski, aby bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Kymera jest tak prosta w obsłudze, że nawet osoba niemająca z nią wcześniej do czynienia już po chwili potrafi nią kierować. Sprawia to, że w razie nagłej potrzeby nawet osoba nieposiadająca kwalifikacji ratowniczych jest w stanie szybko dotrzeć do tonącego.

Wymiary deski i jej waga swobodnie umożliwiają jej przechowywanie i codzienne dowożenie na kąpielisko. Jest na tyle lekka, że nie spowalnia pracy ratownika.