Takacat – ponton katamaran, Paddleboard SUP

Zaletą tego typu pontonu jest styczność z wodą tylko tub a nie jak w przypadku pontonów tradycyjnych, tub i podłogi z kilem. Dzięki temu wejście w ślizg jest szybsze i łatwiejsze, silniki mogą być słabsze a osiągane prędkości większe. Utrzymanie pontonu typu katamaran w ślizgu wymaga znacznie mniejszej mocy a zużycie paliwa jest mniejsze nawet o 30%.

W teście  z Hondą i Suzuki 6KM – 2 dorosłe osoby w ślizgu osiągały prędkość 25 km/h.

Wejście z wody na pokład to największa zaleta katamarana, gdyż nie ma z tym najmniejszego problemu jak w przypadku pontonów i łódek standardowych.

Jest to jedyny ponton z otwartą pawężą, dzięki temu jest on prostszy w składaniu, zajmuje mniej miejsca a otwarta pawęż idealnie nadaje się na duże fale, gdyż wlewająca się woda natychmiast wypływa rufą. Niezastąpiony w ratownictwie wodnym.

Firma Takacat produkuje również wzmocnione Paddleboardy inaczej SUPy (Stand-Up-Paddling), czyli wiosłowanie na stojąco. Na takiej desce pneumatycznej można bez obaw zwiedzać i penetrować najdziksze zakątki jezior. Do tych SUPów można założyć silnik elektryczny ePropulsion Lagoon co znaczne uatrakcyjni pływanie i conajmniej dwukrotnie zwiększy zasięg zwiedzania akwenu wodnego.

Takacat katamaran 340LX – parametry

Takacat – SUP

Strona producenta Takacat w Nowej Zelandii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *